Son Yazılar

CemTÜRK.Net Yayında!!!

Nereden başlasam bilmiyorum… Zaten bilseydim başlamak yıllar sürmezdi herhalde :) Uzun lafın kısası yıllardır aklımda olan birşeyi sonunda gerçekleştirmiş bulunuyorum. İlk blog yazım düşüncemin üzerinden o kadar zaman geçmiş ki artık ne zaman onu bile hatırlayamıyorum… Bir çok sefer “Tamam, bu sefer yapıyorum” deyip, muhtelif WordPress temalarını türkçeleştirip, kendime göre düzenlememe rağmen bir türlü ilk adımı atamamıştım…

Gel zaman git zaman, wordpress yeni versiyonlarını çıkartadursun, elimde bi şablonum olmuştu. Ama ne zaman nasıl hayata geçireceğim konusunda bir planım yoktu. Ama sonunda bir sabah aniden kendimi hosting alıyor buldum. Yetmezmiş gibi WordPress her zaman olduğu gibi yeni bir sürüm çıkartmış, eski temamı yükseltmemi bekliyordu. Ama bu sefer üşenmedim sil baştan wordpress indirip kurdum ve yepyeni bir tema indirip açılışı yaptım.

Sonuç kısmına gelecek olursak, bu siteyi oluşturmamdaki amaç diğer insanlara faydalı olabilecek birşeyler paylaşabilmek ve kendi ismime ait siteye sahip olabilmek. Kendi adıma karşılaştığım bir çok sorunu, hangi konuda olursa olsun internette bir çok insanın yaptığı kişisel yayınlar sayesinde çözebildim.  İnsanların hiç bir çıkar gözetmeksizin yaptıkları bu paylaşımları sürekli takdirle karşılamaktan bir adım öteye gideyim istedim. Aynı zamanda insanın kendi adına sitesi olması hiç de fena bir duygu değil, (değil mi CemTurk.Com a sahip olan dalgıç adaşım :) İşte bu düşüncelerle burada başkalarına faydası dokunabilecek şeyleri paylaşmayı ve kendi halinde bir site yaşatmayı planlıyorum.

Bu konuda çok fazla iddaa’lı olmamakla beraber, herhangi bir kişiye bir faydam olursa ne ala diyor,  ilk yazımı burada sonlandırıyorum…

Etiketler

Cem TÜRK

Adım çoktan anlamış olduğunuz gibi Cem Türk, 1984 doğumluyum ve İstanbul’da yaşıyorum. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitmenliği bölümü (2006 yılı ) mezunuyum ancak hayatımı öğretmenlik yerine küçüklüğümden beri merak salıp öğrendiğim programlama/bilgi işlem ile kazanıyorum.

 • Seray

  elceğizlerine sağlık.merak etme çözümü yayınlanacak sorun hakkında çok çok yardımım dokunacağına inanıyorum LoL

 • eda

  cemturk.net’siz ne yapmışım bu zamana kadar diyeceğim bi site olucağından eminim. ii çalışmalar!!

 • ÖZLEM BALDAN DEMİRCİ:)

  selam cem hayırlı ugurlu olsun siten…

 • basri

  çalışmalarında başarılar dilerim hayırlı olsun.

 • Bahar Okman

  Hayırlı uğurlu olsun canım siten hakkımızda bölümü için üşenmişsin ben senin yerine yazarım uzun uzun:)

 • Nesrin SÖZER

  Yaşasın, artık Cem’e telefonla ulaşma devri bitiyor:)))

 • onurkaraman

  bu hizmete web to cem adını verelim bro.

 • qutluhan

  hayırlı olsun kardeşim.. artık bizde seni burdan takip etcez desene.. bende hep niyetine girdim ama biliyon üşengeçlik :).. kendine iyi bak..

 • Onur

  Hayırlı olsun kardeşim, başarılar…

 • Hayırlı olsun cem bey. Umarım paylaşım egonuzu tatmin edebilirsiniz. :)CemTurk.NET’siz olmaz artıkın internet…