Müzik Son Yazılar

Günümüzden geçmişe doğru bir müzik yolculuğu – Postmodern Jukebox

Bu sene daha fazla müzik içeren yazılar yazmak, sevdiğim şarkıları, grupları sizlerle paylaşmak istiyordum. Belki biraz ülkenin bitmek bilmeyen boğucu gündeminden uzaklaştırıp nefes almanızı sağlayabilir.

Açılışı günümüzün popüler şarkılarını, 1900lü yılların ilk yarısındaymış gibi swing ve jazz biçimlerinde yorumlayan Postmodern Jukebox ile yapalım. Pianist Scott Bradley tarafından kurulan kolektif Miley Cyrus, Katy Perry’den tutun da Aerosmith’e kadar bir çok sanatçının/grubun şarkılarını harika bir şekilde yorumlamanın yanı sıra, YouTube’a her çarşamba Scott Bradley’in oturma odasında çekilmiş, oldukça esprili klipler yüklüyor.

YouTube kanallarında bulunan her klibi izlemek oldukça keyifli, eminim siz de başına oturunca zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Benim favori şarkılarım Bad Romance , Burn, We Can’t Stop, Oops, I did it again gibi coverlar bulunuyor. Bir çok farklı solist ile çalışılmasına rağmen oldukça başarılı yorumlar var, Burn, Careless Whisper, Barbie Girl gibi bazı klipler ise oldukça esprili :) Bence lafı daha fazla uzatmaya gerek yok, dinledikçe, izledikçe beğeniceğinize eminim.

Ha favorilerimi saydım ama en en çok sevdiğim yorumları All of me yorumunu da yazıya eklemeden geçmeyeyim. İyi eğlenceler.

 

 

 

 

 

Cem TÜRK

Adım çoktan anlamış olduğunuz gibi Cem Türk, 1984 doğumluyum ve İstanbul’da yaşıyorum. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitmenliği bölümü (2006 yılı ) mezunuyum ancak hayatımı öğretmenlik yerine küçüklüğümden beri merak salıp öğrendiğim programlama/bilgi işlem ile kazanıyorum.

Önceki yazıyı okuyun:
ZEDGE ile Telefonunuzu Kişiselleştirin!

Telefonlarımız gün geçtikçe daha da iyileşiyor, kameranın megapikseli, ekranın büyüklüğü derken genelde yeni aldığımız telefonda karşılaştığımız problemlerden ilki zevkimize göre...

Kaptan Picard olmazsa olmaz!
Kaptanın Günlüğü 2K17.0209

Merhaba Dostlar, Kaptanın günlüğüne uzun süredir bir şey yazmayı ihmal etmişim. Yine uzun bir aradan sonra yazıyorum. En son 11...

YOLO Dünyası için Geri Sayım Başladı!

Ulaşımda En Pratik Yol O!  sloganı ile yola çıkan ve Uber’in karşılaştığı en güçlü rakip olan girişim YOLO için geri...

Kelimeler…

Gündelik hayatımızda ortalama 400 kelime kullandığımızı biliyor muydunuz? İngiltere'de ortalama 2.000 kelime konuşuluyormuş, 2009 yılında bu rakamları açıklayan araştırmacı Türkçe'nin kolay...

Kapat