Salı , 4 Ağustos 2015
Anasayfa » Son Yazılar » ESET Smart Security 4 Business Edition Kurulumu

ESET Smart Security 4 Business Edition Kurulumu

ESET Smart Security 4 Business Edition Kurulumu

Bildiğiniz gibi virüs programı olmadan bilgisayar kullanmak oldukça riskli hele hele bir şirkette çalışıyorsanız ve ağınıza bir virüs bulaştıysa işlerinizin aksaması tam bir kabus. Neyse ki virüs programları şirketler için de farklı çözümler getiriyor. Genellikle kurumsal antivirüs programları hem tüm programları tek bir noktadan yönetmenize hem de güncellemeler için bir mirror oluşturarak güncellemeler nedeniyle oluşan internet trafiğini büyük ölçüde azaltmakta.

Bu yazıda yukarıda anlattığım tarzda bir antivirüs çözümü olan ESET Smart Security 4 Business Edition kurulumu nasıl yapılıyor onu anlatmaya çalışacağım.

Kurumsal olarak ESET Nod32 lisansı aldığımızda ESET bize ESET Remote Administrator Server ve ESET Remote Administrator Console yazılımlarını ücretsiz olarak veriyor. Bu yazılımlarla ağınızda bulunan antivirüs yazılımlarını tek yerden yönetebiliyorsunuz. Policy mantığıyla da tüm programların ayarlarını değiştirmeniz mümkün.

Kurulum dosyalarını size lisansınızla birlikte verilen kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak aşağıdaki adreslerden indirebilirsiniz.

Kurulum İçin Gerekli Dosya Linkleri:

——————————————————–
ESET Remote Administrator Server:
———————————
http://download.eset.com/download/ra/era_server_nt32_enu.msi

ESET Remote Administrator Console 7/NT/2000/XP/2003/Vista:
——————————————————–
http://download.eset.com/download/ra/era_console_nt32_enu.msi

ESET NOD32 Antivirus Business Edition for Win 7/XP/2000/2003/Vista 32 Bit:
——————————————————————————
Türkçe:
http://download.eset.com/download/win/eavbe/eavbe_nt32_trk.msi

İngilizce:
http://download.eset.com/download/win/eavbe/eavbe_nt32_enu.msi

ESET NOD32 Antivirus Business Edition for Win 7/XP/2000/2003/Vista 64 Bit:
——————————————————————————
NOT: 64 bit kurulum dosyalarını sadece 64 bit işletim sistemleri üzerine kurabilirsiniz.

Türkçe:
http://download.eset.com/download/win/eavbe/eavbe_nt64_trk.msi

İngilizce:
http://download.eset.com/download/win/eavbe/eavbe_nt64_enu.msi[/message] 2 – ESET Remote Administrator Server ve ESET Remote Administrator Console yazılımlarını kurmak zorunda olmadığınızı hatırlatalım. Ama bu programların kullanmanın sağladığı avantajlar yadsınamaz.

Remote Administrator Server yazılımını kuracaksak sürekli erişim sağlanması açısından bunu ağımızda bulunan bir servera yüklemekte fayda var. Console yazılımı bizim Remote Administrator Server’a bağlanıp yönetim işlemlerimizi yapmayı sağlıyor. Bu nedenle onu da kendi kullandığımız makinaya kuracağız. Daha sonra antivirüs programlarımızı kurup ayarlarını Remote Administrator Console üzerinden yapacağız.

ESET Remote Administrator Server Kurulumu

[jj-ngg-jquery-slider  gallery=”1″ html_id=”about-slider”  width=”550″ height=”400″ order=”sortorder” controlnav=”true” manualadvance=”true” center=”1″]
Dikkat! Kurulum bittikten sonra Remote Administrator Server için Firewall ayrıcalığı tanımlamayı unutmayın! Daha sonra bağlanmaya çalışırken sıkıntı yaşayabilirsiniz!

ESET Remote Administrator Console Kurulumu

[jj-ngg-jquery-slider gallery=”2″ html_id=”about-slider2″ width=”550″ height=”400″ order=”sortorder” controlnav=”true” manualadvance=”true” center=”1″]

ESET Smart Security 4 Business Edition Kurulumu

[jj-ngg-jquery-slider gallery=”3″ html_id=”about-slider3″ width=”550″ height=”400″ order=”sortorder” controlnav=”true” manualadvance=”true” center=”1″]
Kurulum esnasında “Could not write value AppDataDir to key …”  diye başlayan bir hata alıyorsanız, bunun kaynağı genellikle eskiden kurduğunuz Nod32 registry kayıtlarının hala silinmemiş olması. Sorunu düzeltmek için Registry’den HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/ESET klasörünü silip kuruluma devam edebilirsiniz…
Yönetim konsolundan tüm makinaların son durumunu görmek mümkün

Yönetim konsolundan tüm makinaların son durumunu görmek mümkün

Artık yönetim konsolundan makinaların son durumlarını takip etmek mümkün, yeni kurduğunuz makinalar ayarları değiştirmezseniz 10 dakika sonra konsolda gözükecek.

Eveeet, kurulumumuz burada bitti… Hepinize virüssüz günler!

Arama yapılan kelimeler:

Hakkında Cem TÜRK

Adım çoktan anlamış olduğunuz gibi Cem Türk, 1984 doğumluyum ve İstanbul’da yaşıyorum. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitmenliği bölümü (2006 yılı ) mezunuyum ancak hayatımı öğretmenlik yerine küçüklüğümden beri merak salıp öğrendiğim programlama/bilgi işlem ile kazanıyorum.

Bir Yorum Yazın

Kapat