Hakkında

Merhaba,

Adım çoktan anlamış olduğunuz gibi Cem Türk, 1984 doğumluyum ve İstanbul’da yaşıyorum. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitmenliği bölümü (2006 yılı ) mezunuyum ancak hayatımı öğretmenlik yerine küçüklüğümden beri merak salıp öğrendiğim programlama ile kazanıyorum.

Bilgisayar ve internet küçük yaşlardan beri her zaman en büyük hobim olmuştur. Bilgisayarla asıl tanıştığımda ilkokul 3 öğrencisiydim. Zamanla ilgim giderek arttı ve bilgisayar başında harcadığım uzun süre zarfında kendimi bu yönde geliştirme imkanı buldum. Programlamaya amcamın 386 bilgisayarında kitap aracılığıyla QBASIC yazarak başladım.

Daha sonra IRC furyası zamanında mIRC scriptleri yazarak ve IRCd kurulumları ve küçük modifikasyonlar yaparak devam ettim. Bilgisayarla ilgili birçok şeyi öğrenmem bu zamanlara denk geliyor. Üniversite hayatımı hem okuyarak hem çalışarak sürdürdüm. Mezun olduktan sonra da özel sektörde çalışmaya devam ettim. İş hayatım boyunca Visual Basic 6.0, PHP, MySQL, VB.Net, ASP.Net gibi teknolojileri kullandım ve hala kullanmaktayım. Son zamanlarda .NET dilleri ve sistem uzmanlığı üzerine yoğunlaşmaktayım.

Ayrıca meraklı ve araştırmacı olduğumu söyleyebilirim bir çok konuda ipe sapa gelmeyen şeyleri merak eder öğrenmeye çalışırım.

Bunlar dışında herkesin olmazsa olmazı müzik, futbol ve bilgisayar oyunları ilgi alanlarımın başında gelmektedir. Son yıllarda basketbola olan ilgim fazlalaştı, daha sıkı bir basketbol takipçisi oldum ama öğrenecek daha çok şeyim var.

Dipnot: Kendini anlatmak ne kadar da zormuş :)

Ee bir de unutmadan! HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK FENER!